Jdi na obsah Jdi na menu
 


mezi zakladni prvky WoW patri taky PROFESE pomoci ktery se da taky docela hodne zbohatnout...ja na magovy mam TAILORING ....

 

Alchemy(Alchymie)

Alchemy patří mezi výrobní profese,v níž si můžete vyrobit různé lektvary,elixíry,mazadla na zbraň a spousty dalšího pomocí míchání bylinek nasbíraných z profese Herbalism.Lektvary a elixíry můžou mít různé vlastnosti:Můžou vás léčit,Neviditelnost,Přidat Vám Resistance,Doplnit Manu...

Ostatním hráčům můžete prodávat své výrobky,a tak si dobře přijít k penězům.Některé Vaše výroby jsou potřeba do jiných profesí i do ,,života".

Během Vašeho míchání a slévání budete krom různých rostlin a Primalů potřebovat také Vialy(Ampulky),které se dají koupit každého pořádného vendora.

Alchemy se od skillu 345 dělí do tří stromů:Lektvary,Elixíry a Přeměny.Nejdříve budete muset splnit řádku questů a poté zajít dungeon,aby jste byli master ve Vámi vybrané větvi.
Potion Master:
Když mícháte lektvar,můžete umíchat místo jednoho až 5
Elixir Master:
Když děláte lektvar,můžete umíchat místo jednoho až 5
Transmutation Master:
Můžete změnit více než 1 věc při zachování surovin

Kde získat nové recepty? Nové recepty,ostatně jako ke každé profesi,můžete koupit u vendora,v aukci,od jiných hráčů,z truhel,za reputaci a nebo z dropu v dungu.

Jak získat Primaly? Divíte se,že nemůžete nikde sehnat Primal?Nejdříve si musíte sehnat 10x Mote of (Něco...např.:fire,mana,life...).Až jich budete mít v baťůžku 10,klikněte na ně pravým a...máte svůj první Primal!

Kde získat Mote of...? Mote of (Něco) se dá získat z dropu(viz wowhead.com) nebo od vendora(Dealer Najeeb,Dealer Tariq,Professor Thaddeus Paleo),což není moc rychlé,protože si můžete koupit pouze 3Mote denně.

Alchemy 1-450? Ptáte se jaké elixíry a potiony máte vytvářet,abyste lehounce vyskillili max skill(450)? Koukněte se na tento web,na kterém máte vypsány recepty,které používat.

 

Blacksmithing (Kovářství)

Kováři potřebují kovové kvádry od Minerů a pracují s nimi tak dlouho, až je zpracují do mocných zbraní a slušivých brnění. Existuje mnoho unikátních zbraní a jiných věcí, které nemohou být ve hře žádným způsobem nalezeny,ani u obchodníků nebo monster, ale mohou být pouze vytvořeny právě kováři. Kováři mohou vytvářet zbraně, kovová brnění a různé předměty určené k obchodování. Mohou také vytvořit speciální brusky, jež mohou být použity k dočasnému zvýšení Damage zbraně.Pakliže plánujete být kovářem, měli byste už být Minery. Ti sbírají rudu a slévají ji do kvádrů, které tvoří základ většiny kovářských předmětů.
Blacksmithing je skvělá profese pro Paladiny nebo Warriory, kteří ho mohou využít na tvorbu svého vlastního vybavení. Je také dobrý k vydělání peněz prodáváním zbraní a brnění třídám postav, jež ho mohou používat.

Kovář by si měl také koupit Blacksmith Hammer, protože ho potřebuje k tvorbě většiny předmětů. Dále u tvorby mnoha předmětů potřebuje Anvil (kovadlinu), ke které se postaví a už může kovat :).

Na vyšších úrovních mají hráči možnost specializovat se na Armorsmithing (Kováři brnění) nebo Weaponsmithing (Kováři zbraní). Dále se Weaponsmithové mohou specializovat na Swordsmithing (Kováři mečů), Axesmithing (Kováři seker) nebo Hammersmithing (Kováři kladiv). Rozhodněte se sami, co je pro vás důležité. Po specializaci budete moci tvořit velmi mocné a velmi cenné předměty v daném oboru.

Co bych si měl nejdříve sehnat? Nejdříve byste si měli sehnat Blacksmith Hammer,suroviny z profese Mining,Anvil a hlavně někoho,kdo bude Vaše výrobky nosit.

Ke kterým Povoláním/Classům se tato profese hodí nejvíce? Určitě se nejvíce hodí k Povoláním,která mohou nosit zbraně,které vyrobíte,nebo brnění která vyrobíte.Mezi tyto Classy patří hlavně Paladin a Warrior.

Blacksmithing 1-450? Ptatá se co máte tvořit,abyste lehounce vyskillili max skill(450)? Koukněte se na tento web.

 

Engineering (Inženýrství)

Egineering se používá k dávání kovů a kamenů dohromady tak, aby se vytvořily výbušniny, pušky, teleskopy, náboje, mechaničtí draci, vodní helmy a spousta dalších zajímavých předmětů. Více než u kterékoli jiné profese vyžadují produkty Engineering hodně kroků k jejich dokončení. Mnoho Engineering receptů vyžaduje velké množství rozličných součástek předtím, než může být výsledný předmět vytvořen. Engineering je velmi zábavná a tvořivá profese.

Pokud se plánujete stát inženýrem, měli byste už mít Mining. Mineři sbírají rudu a slévají ji do kvádrů, které jsou pak použity k vytvoření většiny Engineering předmětů. Některé recepty také vyžadují kůži, kterou si budete muset koupit od Skinnerů. Budete muset nalézt spoustu dalších podivných ingrediencí pro své recepty, většinu z nich získáte od jiných hráčů. Některé předměty mohou být také vyloveny rybařením nebo nalezeny u mrtvých monster či v truhlách.

Engineering trenér má některé velmi dobré plány. Ale mnohem více zajímavějších a žádanějších plánů najdete u zabitých monster. Také si je budete moci kupovat od ostatních hráčů nebo Vám je dají vaši přátelé, pokud nebudete mít dost štěstí a nenajdete si nějaké sami.
Můžete vytvořit výbušniny, kterými pak můžete v boji zranit přímo nepřítele nebo zasáhnout vybranou oblast. Máte možnost tyto předměty dát nebo prodat ostatním hráčům.

Poté, co si budete myslet, že jste skutečně ovládli Engineering skill, bude vám nabídnuta šance specializovat se buď v gnómském nebo goblinském inženýrství. Až si vyberete Gobliny nebo Gnómy, budete muset nalézt toho správného trenéra. Pak vám budou nabídnuty Questy k získání nových plánů pro vybranou školu Engineering skillu. Pokud jste Goblin Engineer, můžete najít jiného hráče, jenž je Gnomish Engineer, se kterým máte možnost si vyměňovat předměty. Použít budete moci předměty obou škol.

Co bych si měl určitě zařídit? Určitě byste si měli zařídit dostatečný přísun surovin buď z vlastních zdrojů,nebo koupí v aukci od ostatních hráčů.

Engineering 1-450? Ptáte se co máte vtvářet,aby jste naskillili max skill(450)? Koukněte se na tento web.

 

Enchanting (Očarování)

Enchanting je magické vylepšování zbraní,brnění a dalších částí vašeho vybavení. Každý Enchanter si musí sehnat formule(návody) na enchantování,aby mohl dočasně nebo pernamentně vylepšit své itemy. A Enchantování jsou potřeba ingredience získané z disenchantingu,který se naučíte společně s enchantingem u enchanting trenéra. Tato profese je nejtěžší ze všech dosavadních profesí,protože si musíte shánět věci na disenchanting a zárověn si musíte shánět formule,které jsou okolo skillu 200 těžko sehnatelné,protože jsou za reputaci nebo z dropu.

Ostatním hráčům můžete vylepšovat jejich itemy,když dáte s dotyčným hráčem trade a on vám hodí do posledního slotíku svůj item,který chce enchantnout.

Během vašeho očarovávání budete muset vyměňovat tzv Runed Rody:Runed Copper Rod,Runed Silver Rod,Runed Golden Rod,Runed Truesilver Rod,Runed Arcanite Rod,Runed Fel Iron Rod,Runed Adamantite Rod a Runed Eternium Rod.

Kde získat lehce itemy na disenchanting? Itemy na disenchanting lze získat z jakýchkoli truhel,ze kterých padají zelené věci (Vyberete úplně truhlu a počkáte si až se znovu objeví).  Jedna taková truhla je například v Mana-Tombs.

Jak lehce vyskillit enchanting na vyšším skillu? Enchanting nejlépe vyskillíte,když si budete vybírat formule,na které potřebujete buď málo ingrediencí,nebo ingredience,kterých máte hodně nebo se dobře shání.

Jak lehce vyskillit enchanting na nižším skillu? Enchanting na nižším skillu se dobře skillí,když si kupujete od vendorů zelené itemy,které v zápětí dienchantnete. Problém je v tom,že na tuto metodu musíte mít hodně peněz (Goldů) a v tom,že se proti tomuto způsobu skillení začíná blizzard bránit,a tak většinu itemů můžete koupit jen jednou denně :(.

Enchanting 1-450? Ptáte se jaké enchanty máte použít,abyste lehounce vyskillili max skill(450)? Koukněte se na tento web,na kterém máte dole jaké enchanty byste měli používat.

 

Herbalism (Herbalismus)

Herbalismus je nezbytným předpokladem pro profese - Alchymii a Inscription. Budete nacházet rozličné bylinky všude po světě a sbírat je. Alchymie je skvělá profese, která vám umožní vytvořit všechny druhy instatních a dočasných lektvarů, které zlepšují efektivitu vaší postavy v mnoha směrech. Inscription vám zase umožní dělat tzv. Scrolly a Glyphy nebo dokonce různé recepty (Inscription je dostupná od patche 3.0.1).

Jakmile se profesi naučíte, můžete rovnou vyrazit. Herbalismus nepotřebuje k použití žádné další předměty. Hlídejte si ale, abyste měli dost místa v batohu pro všechny bylinky, které najdete.

Poté, co se naučíte základní úroveň herbalismu, získáte schopnost Find Herbs (nalézt bylinky), která po aktivování zobrazuje blízké bylinky na minimapě jako žlutá kolečka. Použití této schopnosti je opravdu jednoduché, prostě ji aktivujte a dále se o ni již nemusíte starat. Avšak zkontrolujte si čas od času, že je stále aktivní (Hráči ji často zapomenou znovu aktivovat po oživení když zemřou).

Pokud během svého dobrodružství spatříte žluté kolečko na minimapě, našli jste právě bylinku. Podržte nad ní na minimapě kurzor a vyskočí malé okénko informující vás, o jaký druh byliny se jedná. Pakliže se rozhodnete, že ji chcete získat běžte k bylince.

Bylinky mohou být nalezeny pod vodou a dokonce i v jeskyních nebo na skalách.

Přibližte se k rostlině a jakmile budete dostatečně blízko, akční kurzor se rozsvítí a můžete se pokusit sebrat bylinku. Pokud první pokus selže, zkuste to znovu. Všechny bylinky mají minimální požadavek skillu, který musíte mít, abyste to vůbec mohli zkusit. Pokud bude váš pokus úspěšný, objeví se malé okénko zobrazující obsah rostliny. Každá rostlina může obsahovat jednu až tři bylinky. Pravým tlačítkem na ně klikněte a ony se automaticky přesunou do batohu. Jakmile seberete bylinky, celá rostlina zmizí.

Každá rostlina vyžaduje určitou úroveň skillu v herbalismu, aby se hráč vůbec mohl pokusit posbírat z ní bylinky. V závislosti na úrovni rostliny můžete získat úroveň skillu, když se vám povede úspěšný pokus. Čím dále jste úrovní skillu od úrovně rostliny, tím menší je šance, že svůj skill vylepšíte. Skill požadovaný k úspěšnému posbírání bylinek také koresponduje s oblastmi, ve kterých mohou být nalezeny. Snadnější rostliny se vyskytují v nízko úrovňových oblastech, zatímco ty obtížnější v těžších oblastech.

Je také důležité si uvědomit, že rozličné rostliny mohou být nalezeny na různém terénu. Pokud například hledáte Earthroot na dokončení lektvaru, vyplatí se pátrat po skalách, nikoli na otevřeném prostranství.


Příklady výskytu:

Otevřené louky -
např. Peacebloom, Mageroyal, King's Blood
Pod stromy -
např. Silverleaf, Briarthorn
Na skalách -
např. Bruiseweed, Earthroot, Wild Steelbloom
V okolí budov -
např. Bruiseweed
Na náhrobcích -
např. Grave moss
Ve vodních oblastech -
např. Stranglekelp

Pokud jste ve skupině s dalším herbalistou, sdílejte spolu nalezené rostliny. Více lidí může zvýšit svůj skill na stejné rostlině, pokud se první osoba vyhne sebrání bylinek z rostliny. Poté, co se objeví okénko s obsahem rostliny, jednoduše stiskněte Escape a druhý hráč může sebrat rostlinu také a má šanci zvýšit svůj skill.

Co je potřeba na Herbalism? Na herbalismus potřebujete jedině dostatečný skill na sběr květin a pevné nervy.

K jakým profesím se Herbalism nejvíce hodí? Herbalism se nejvíce hodí k Alchemy a Inscription,ale můžete si tuto profesi zvolit k jakékoli a kytky prodávat v aukci.

Herbalism 1-450? Ptáte se kde a jaké kytičky máte sbírat,aby jste lehounce vyskillili max skill(450)? Koukněte se na tento web,na kterém máte dole jaké enchanty byste měli používat.

 

Inscription

Inscription je povolání,které je možné skillit pouze s datadiskem Wrath of the Lich King. Toto povolání je tak trošku zvláštní a odlišné od ostatních,protože je sicetrochu podobné Enchantingu,ale v této profesi si nebudete vylepšovat Equip a přídavky na sebe,nýbrž si budete pomocí tzv. Glyfů vylepšovat svá kouzla i kouzla jiných hráčů. Glyfy totiž bude moci prodávat například v aukci,kde si jej někdo koupí a použije ho na svůj spell. Pomocí Inscription ale budete také moci vyrábět různé svitky přidávající staty,knížky přidávající různé staty,inkousty... Pokud nechcete při této profesi dlouhé hodiny prosedět v aukci,rozhodně byste si měli dát Herbalism,protože ho budete rozhodně potřebovat. Krom Hearbalismu budete také potřebovat item jménem Scribe tools a samozřejmě suroviny,skill,recepty...

K Inscription dostanete automaticky Milling (Drcení),který budete využívat na drcení kytiček z Herbalismu na jemný prášek,který bduete dále využívat.

GlyphsHlavní úlohou Inscripterů bude ovšem vyrábění Run na zlepšení spellů. Ty přidáte do spellbooku,kde máte dole speciální záložku Glyphs. Tuto záložku najdete již na 1 levelu,ovšem většina glyfů je nějako omezena,takže to stejně nevyužijete. Každý hráč může mít pouze 6 aktivních glyfů,kdy 3 budou ty hlavnější a 3 méně hlavnější. Velké dělají hlavní změny a ty menší potom jen takové ,,přídavné".

  

Která profese nejvíce hodí pro Inscriptery? Jak už jsem psal,pro Inscriptery se nejvíce hodí Herbalism.

Kde se dá koupit Scribe Tools? Scribe tools by se mělo dát koupit u každého dobrého vendora obzvláště v okolí Inscription Trainera.

Inscription 1-450? Jak na Inscription max skill(450)? Koukněte se na tento web.

 

Jewelcrafting (Šperkařství)

Jewelcrafting je výrobní profese.Můžete v ní pomocí receptů vytvářet Trinkety,Gemy,Prsteny,Řetízky atd...

K tomu,abyste mohli vyrábět šperky budete krom minerálů a receptů potřebovat také Jeweler's Kit,který koupíte nejčastěji u Mining suplies vendora.Abyste mohli vyrábět gemy,budete muset mít minerály buď z Miningu,Prospecting nebo samozřejmě z Aukce,Questů a dropu.

K jewelcraftingu je nejlepší jako druhou profesi Mining,protože Vašim úkolem bude běhat po světě,těžit minerály a měnit je ve šperky.Samozřejmě ale nemusíte mít Mining,ale poté budete muset všechny suroviny kupovat.

Pokud budete mít dost receptů,bude vaše povolání velmi žádáno,hlavně kvůli gemům,které hráči na vyšších Levelech nezbytně potřebují.

Jak na Socketing(Přidání gemu do místa ve zbroji)? Pokud máte nějaký item,který má volný socket,tak na ten item najeďte myší,podržte klávesu Shift a klikněte pravým.Otevře se Vám okénko a můžete v klidu ukládat své gemy.

Barvy gemů? Gemy jsou děleny podle barev.Modré gemy,Červené gemy,Zelené gemy a Žluté gemy.Existuje i speciální druh,Meta gemy.Aby toho nebylo však málo existují i různé ,,slitiny" barev,Oranžové gemy(Žlutá a Červená),Fialové gemy(Modrá a Červená)

Gemy a Sockety? Každý item co má místo na gemy přidává bonus i za to,že přiřadíte Zelený em do Zeleného socketu,Žlutý do Žlutého atd.Proto se vyplatí dávat gemy podle barev socketů.,,Slitiny" se samozřejmě počítají za obě barvy(Fialovéé gemy můžete dávat jak do Modrého Socketu,tak do Červeného).

jewelcrafting 1-450? Ptáte se jaké šperky máte vyrábět,abyste lehounce vyskillili max skill(450)? Koukněte se na tento web,na kterém máte dole jaké enchanty byste měli používat.

 

Leatherworking (Zpracovávání kůží)

Tato profese umožňuje hráčům pracovat s různými kůžemi a kožešinami a zpracovávat je do kožených částí brnění. Koželuhové jsou zodpovědní za tvorbu kožených předmětů pro třídy postav, které mohou nosit pouze kožené zbroje: Druidy, Huntery, Shamany a Roguny :). Přestože Paladinové a Warrioři mohou nosit kožené brnění, většinou to neudělají, jelikož mail nebo plate jsou pro ně lepší :).

Měli byste už být Skinnery, protože budete potřebovat kožešiny a kůže k tvorbě svých předmětů. Je možné být koželuhem, aniž byste byli Skinnerem, pokud si budete kupovat ingredience od ostatních hráčů nebo z aukce.

Koželuhové také mohou získat kůže přeměnou z horších na lepších:

Kůže potřebné pro zpevnění Kůže,které vzniknou zpevněním
3 Ruined Leather Scraps 1 Light Leather
4 Light Leather 1 Medium Leather
6 Thick Leather 1 Rugged Leather
5 Medium Leather 1 Heavy Leather
6 Heavy Leather 1 Thick Leather

Zpevňování brnění? Koželuhové mohou vytvořit zpevnění brnění, což je něco jako očarování. Hráči si každopádně musí vybrat, zda chtějí mít na svých předmětech očarování nebo zpevnění, protože nelze mít obojí. Můžete umístit zpevnění brnění přes očarování nebo naopak (původní se tím zruší). Zpevnění může být použito pouze na boty, brnění, rukavice nebo kalhoty.
Leatherworking 1-450? Kde a koho stahovat z kůže? Dozvíte se
Zde.

Co je potřeba na Leatherworking? Leatherworkeři nepotřebují žádné další vybavení k tvorbě předmětů, jako třeba kováři potřebují kovadliny. Koželuhové mohou pracovat kde jen chtějí, dokud mají potřebné ingredience.

Specializace Leatherworkingu? Na vyšších úrovních mají hráči možnost specializovat se na Dragonscale Leatherworker, Elemental Leatherowker nebo na Tribal Leatherworker. Tito specialisté mohou vytvořit velice cenné předměty.

 

Mining (Těžení)

Mining je profese,při které těžíte z všemožných kopek od měděných po zlaté.Mining je velice potřebný pro Enchanting,Blacksmithing a Jewelcrafting.Ale na to,aby jste si zvolili jako jednu ze dvou primal profesí mining,nemusíte vůbec mít Enchanting,Blacksmithing a Jewelcrafting,ale můžete využít toho,že vytěžené suroviny jsou potřeba pro tolik profesí a můžete je prodávat za hodně goldů.

K miningu také ale budete potřebovat speciální výzbroj...a to Mining Pick.Mining Pick koupíte v každém pořádném městě(většinou u mining trenéra).Aby jste mohli těžit více,než na co máte skill,vyplatí se sehnat si speciální headku,která přidává +5 skill,a enchant na rukavičky,který takypřidá +5 skill.

K miningu dostanete dále zadarmo dva spelly navíc.
Jeden spell se jmenuje
Smelting,pomocí kterého si můžete zvětšit skill u miningu a také pomocí kterého si můžete utavit cihličky.K tomu,abyste mohli těžit musíte být v blízkosti pece(Forge),které jsou také blízko Mining trenérů.
Druhý spell,který dostanete,se jmenuje
Find Minerals a slouží vám k nalezení minerálních žil.Když tento spell použijete,zobrazí se Vám vedle minimapky ikonka Find Minerals a na minimapce se Vám,pokud jsou v blízkosti nějaké minerální žíly,objeví žluté tečky.

Příklady Rud:

Jméno Rudy

Těženo z Skill

Oblasti na těžení rudy

Copper ore
(Měděná ruda)
Cooper Vein
(Měděná žíla)
65 Ashenvale,Darkshore,Dun Morogh,Durotar, Elwynn Forest,Loch Modan,Mulgore,Redridge Mountains,Silverpine Forest,Stonetalon Mountains,The Barrens,Tirisfal Glades, Thouand Nedles,Westfall
Tin ore
(Cíněná ruda)
Tin Vein
(Cíněná žílá)
65 The Barrens,Silverpine Forest,Darkshore,
Ashenvale,Duskwood,Thousand Needles, Hillsbrad Foothills,Redridge Mountains,Loch Modan,Arathi Highlands, Wetlands,Stonetalon Mountains,Westfall,Desolace
Silver ore(Stříbrná ruda) Silver Vein (Stříbrná žíla) 75 The Barrens,Darkshore,Ashenvale,Duskwood, Thousand Needles,Hillsbrad Foothills, Redridge Mountains,Loch Modan,Arathi Highlands,Wetlands,Stonetalon Mountains, Westfall,Alterac Mountains,Stranglethorn Vale,Desolace
Iron ore
(Železná ruda)
Iron Deposit
(Železné ložisko)
125 Alterac Mountains,Arathi Highlands, Ashenvale,Badlands,Desolace,Duskwood, Dustwallow Marsh,Hillsbrad Foothills, Stranglethorn Vale,Swamp of Sorrows, Tanaris,The Hinterlands,Thousand Needles
Gold ore
(Zlatá ruda)
Gold Vein
(Zlatá žíla)
155 Alterac Mountains,Alterac Valley,Arathi Highlands,Badlands,Burning Steppes, Desolace,Dustwallow Marsh,Searing Gorge, Stonetalon Mountains,Stranglethorn Vale, Tanaris,The Hinterlands,Thousand Needles
Mithril ore(Mithrilová ruda) Mithril Deposit(Mithrilové ložisko) 175 Alterac Mountains,Azshara,Badlands, Blasted Lands,Burning Steppes,Desolace, Dustwallow Marsh,Felwood,Feralas,Searing Gorge,Stonetalon Mountains,Stranglethorn Vale,Swamp of Sorrows,Tanaris,The Hinterlands,Western Plaguelands,
Winterspring
Truesilver ore Truesilver Deposit 230 Alterac Mountains,Arathi Highlands, Azshara,Badlands,Blasted Lands,Burning Steppes,Desolace,Eastern Plaguelands, Searing Gorge,Stonetalon Mountains, Stranglethorn Vale,Tanaris,The Hinterlands, Un'Goro Crater,Western Plaguelands,Winterspring
Dark Iron ore (Tmavá železná ruda) Dark Iron Deposit (Ložisko tmavého železa) 230 Burning Steppes,Searing Gorge,Blackrock Depths
Thorium ore(Thoriová ruda) Small Thorium Vein(Malá Thoriová žíla) 245 Blasted Lands,Burning Steppes,Eastern Plaguelands,Felwood,Searing Gorge, Silithus,The Hinterlands,Un'Goro Crater, Western Plaguelands,Winterspring
Fel Iron ore Fel Iron Deposit 300 Hellfire Peninsula,Zangarmarsh,Terokkar Forest,Nagrand,Blade's Edge Mountains, Netherstorm,Shadowmoon Valley
Adamantite ore Adamantite Deposit,Rich adamantite Deposit 325 Zangarmarsh,Terokkar Forest,Nagrand, Blade's Edge Mountains,Netherstorm, Shadowmoon Valley
Khorium ore Khorium Vein 450 Hellfire Peninsula,Zangarmarsh,Terokkar Forest,Nagrand,Blade's Edge Mountains, Netherstorm,Shadowmoon Valley

 

Kde je nejvíce minerálních žil?Minerální žíly se dají nalézt pouze v okolí pohoří,řek(někdy i pod vodou).
Nejvíce jich však naleznete v dolech a jeskyních!!!

Mining 1-450?Jak a kde rychle vyskillit mining na 450?Koukněte se zde.

K jaké profesy se nejvíce hodí Mining?Tady by se mohlo hodně lidí hádat,a je dost možné,že by si každý myslel něco jiného,ale já myslím,že nejvíce k Blacksmithingu.

 

Skinning (Stahování kůže)

V profesi skinning budete stahovat zvířata z kůže,a jejich kůže poté budete buď prodávat nebo je budete využívat do jiných profesí (Např.:Leatherworking).Kůže ze zvířat se používají do profesí Leatherworking,Blacksmithing,Engineering a Tailoring.Na tuto profesi budete potřebovat speciální nožík(skinning Knife),ale je jich více druhů.Tento nožík nemusíte držet v ruce,nýbrž ho stačí mít v batohu. Profese skinning se vyplatí,protože kůže jsou velmi drahé.Nejdražší kůže jsou kůže z bossů.

Stahovat kůží jde pouze určitým zvířatům.Kůži můžete stáhnout skoro všem zvířatům,co mají ve skutečnosti kůži.Kůži stáhnete tak,že si ze spellbooku(knihy kouzel(P)) vytáhnete ikonku Skinningu,kliknete na ní,a pak na zvíře,které chcete stáhnout.Stahovat jde jen zvířata,která u sebe nemají žádné itemy.

Jde stahovat zvířata zabitá jiným hráčem? Ano jde,ale hráč,který toto zvíře zabil ho musí vybrat.

Skinning 1-450? Kde a koho stahovat z kůže? Dozvíte se Zde.

Nejde vám stahovat z kůže,ale zvíře by mělo jít stahovat? Pokud vám nejde stahovat z kůže a zvíře by mělo jít stahovat,znamená to,že buď nemáte Skinning Knife a nebo nemáte potřebný skill.

Kde se naučím skinning? Skinning se naučíte v každém větším městě.Skinning trainer je většinou poblíž Leatherworking trainera,ale lehčí je kliknout pravým na stráže,dát Professional Trainer a Skinning Trainer.

 

Tailoring (Krejčovství)

Tailoring umožňuje hráčům ušít mnoho druhů oblečení, batohů a podobných látkových věcí. Krejčí jsou zvlášť důležitými postavami, protože zásobují hráče velkými batohy, když jsou zásobeni dostatečným množstvím potřebného materiálu. Krejčí jsou zodpovědní za vytváření látkových předmětů pro třídy postav schopné nosit pouze věci z látky: Mágy, Warlocky a Priesty.

Tailoring nevyžaduje žádnou jinou profesi. Správné ingredience mohou být sbírány z mrtvých monser nebo zakoupeny od obchodníků či jiných hráčů. Pokud vaši přátelé vědí, že jste krejčí, mohou vás také zásobovat správnými potřebnými věcmi.

Druhy látek:
Linen, Wool, Silk, Mageweawe, Runecloth, Felcloth, Mooncloth, Netherweawe
a spousty dalších.

Recepty také téměř vždy vyžadují vlákna nebo různá barvidla, které jsou k dostání u obchodníků.

Jen krejčí jsou schopni vytvářet batohy. Hráči je sice mohou získat od zabitých monster, questy nebo od obchodníků, ale jen krejčí mohou šít batohy na míru, ve velkých množstvích, kdykoli je třeba a za nižší cenu. Každý hráč potřebuje a chce batohy, což zajišťuje perfektní příležitosti pro krejčí a také je činí velmi populárními, zvláště pro hráče shánějící se po objemnějších batozích. Krejčí může také vytvářet batohy pro různé profese např. Cenarion Herb Bag pro Herbalisty.

Krejčí mohou také šít zvláštní typy oblečení jako kostýmy, roucha atd. Ty vypadají na postavách extrémně zajímavě, mohou udivit ostatní hráče nebo se hodí pro zvláštní příležitosti.

Krejčí můžou také vytvářet Shirts neboli trička v různých barvách a stylech. Trička jsou také velmi oblíbeným zbožím.

Krejčí nepotřebují žádné další nástroje k vytváření svých předmětů, jako třeba skinner,který potřebuje správný nůž. Krejčí mohou šít, kde a kdy chtějí, pokud mají správný materiál.

Kde získat látky na šití? Látky na šití lze lehce získat buď od jiných hráčů(z aukce) nebo ze zabitých monster(nejčastěji Humanoidi a Undeadi).

Pro koho se tato profese hodí? Tuto profesi se může naučit každý,ale nejvíce se hodí po ty Classy,které mohou vyrobené věci nosit.Proto se Tailoring hodí nejvíce pro Mágy, Warlocky a Priesty.

Tailoring 1-450? Ptáte se co máte šít,abyste lehounce vyskillili max skill(450)? Koukněte se na tento web,na kterém Vám určitě poradí.

 

Created by : Mr|Jeety