Jdi na obsah Jdi na menu
 


hodne lidi se me ve hre ptalo nato jake si ma zvolit talenty ...a tak jsem se rozhodl sem dat i ty talenty aby se hraci mohli rozhodnout jake talenty budou mit... P.S talenty se muzou davat az na lvl 10+

 

Death Knight(Rytíř smrti)

Blood(Krev)
Blood
V tomto talentovém stromě budete hodně využívat Blood Run. V tomto talentovém stromě také můžete nalézt ability,kterými se může na úkor nepřítele Death Knight sám léčit.

 

Frost(Mráz)
FrostSpelly z tohoto talentového strom jsou zaměřeny hlavně na tankování a samozřejmě také používání Frost Run. Je tu ale i spell na dočasné zamražení nepřítele,nebo buff na zvýšení Strenght a Agility. Dále je tu spell,který regenteruje vaše Runy a přidá vám 25 Rune Power.
 

Unholy(Nesvatost)
UnholyPoslední větev se zaměřuje hlavně na vyvolávání nemrtvých z těl mrtvých nepřátel. V tomto stromě také naleznete spell jménem Death Gate,což znamená,že uděláte bránu(portál) která Vás portne do Ebon Holdu. Poté tu jsou také samozřejmě spelly,které ubírají určitý Damage.

 

Druid(,,Matka příroda")

Balance(Rovnováha)
Balance
Tento strom je zaměřen hlavně na Arcane Spelly,jako jsou třeba Moonfire,Strafire,Strafall,Hurricane...V tomto stromě jsou také spelly,které znemožňují pohyb,jako třeba Cyclone a Entangling Roots.A aby jste svému nepřítelovi ještě víc zkazili den,z těchto talentů také můžete získat např.:Vylepšený Faerie Fire,který nepovolí stealth a přidá Vám další výhody.Jak už jsem psal,tak v tomto stromě můžete také získat novou formu(Moonkin Formu),která Vám přidá dalších spousty výhod.Moonkin Forma je sice většinou jen pro smích,ale je velice dobrá.S těmito talenty dokážete udělovat veliký Damage a v Damage Meterech tak předběhnout spousty jiných kouzelných Classů.

Feral Combat(Přeměny)
Feral Combat
Větev s tímto názvem je zaměřená hlavně na přeměnu forem,ale nejvíce na Bear Formu(Dire Bear Formu) a Cat Formu.Forem,které se v tomto stromě vyskytují,je celkem 5:Bear Forma a Dire Bear Forma,to jsou formy představující Warriora(i s Rage),Cat Forma přestavuje Rogue(Podvodníka),Aquatic Form Vám dodává volný pohyb ve vodě a Travel Form,forma,která Vás změní v geparda a Vy tak můžete snadno utéct svému nepříteli.A další formy,které jsem nepočítal,protože nejsou přímo ze stromu Feral Combat,jsou Flight Forma a Swift Flight Forma,díky kterým se můžete volně vznášet ve vzduchu(Pouze v Outlandu a Northrendu).Další forma by byla také i Moonkin Forma,ale ta samozřejmě taky není z tohoto stromu.

Restoration(Zotavení)
Restoration
Strom jménem Restoration(neboli zkratkou ,,Resto")se zabývá hlavně léčením(Healováním),pomocí kterého se můžete stát velice žádaným a velice dobrým hráčem jak na PvP tak na PvE.Celou dobu se léčíte pomocí Hotek(Healing over Time),
takže pokud jste zkušený hráč,nepřítel Vám ani ,,neubere".To že má Druid instant heali,které jsou levné a přitom léčí mnoho a zároveň má Druid(každý správný Resto Druid)velkou regeneraci many ve Vás může vyvolat dojem,že je to velmi lehké,ale není to pravda.

 

Hunter(Lovec)

Beast Mastery(Ovládání zvířat)
Beast MasteryJak jsem již psal,Hunter si může ochočovat od 10 levelu pety pomocí ability Tame Beast,pak je expit,krmit,přivolávat,odvolávat,léčit,oživovat,posílat na nepřítele...Toto je pro Huntera velmi dobrá zbraň,i když ne ta nejdůležitější.V tomto stromě naleznete také Buffy pro Huntera,které zvyšují rychlost,zlepšují damage,přidávají resistance...Váš pet u Vás má určitou oblibu,kterou určuje,jak mu pomáháte,jak ho krmíte atd,ale pokud Vás nemá rád,může se stát,že Vám uteče,nebo na Vás dokonce zaútočí.Svého peta si také musíte držet u sebe,protože když mu utečete,ztrácíte u něj zbytečně body obliby.

Marksmanship (Střelba)
MarksmanshipStřelba je Hunterova nejsilnější zbraň,kterou při PvP i PvE může používat.Mezi jeho střely patří nejvíce zraňující,ale také i zpomalující,uspávající,jedovaté atd.Nejsilnější Hunterova střela je Aimed Shot,kterým je poté Hunter dávat poškození cca od 5k damage do cca 9k damage.Aimed Shot se sice musí castit,ale za ten damage to stojí(Obzvláště,když je nepřítel zmražený pastičkou).Dalším velmi používaným spellem je Hunter's Mark,který můžete dát na nepřítele,čímž ho budete vidět i když bude neviditelný a zároveň mu budete dávat větší Damage.

Survival (Přežití)
SurvivalTento strom je strom boje na blízko a pastiček.Tento strom moc Hunterů nevyužívá(Úplně celý),protože u Huntera je přednější než Melee spíš střelba.Dále tu jsou také stopovací prvky,díky kterým se Vám na minimapce objeví nepřítel a předstírání smrti pomocí Feign Death.

 

Mage(Mág,Kouzelník)

Arcane(Temná magie)
ArcaneV tomto stromě talentů naleznete spousty spellů,keteré už dobře znáte.Mezi tyto spelly patří například Arcane Missiles,Arcane Intellect,Polymorph,Conjure Food,Conjure Water,Arcane Explosion atd...Z těchto talentů se Vám proti nepříteli,který se může zneviditelnit nejvíce hodí plošný spell Arcane Explosion,který je instant,ale pozor na to,že od patche 3.0.2 nejnižší rank stojí více než ten nejvyšší.V talentech také můžete nalézt vylepšení,že z dalšího kouzla vykouzleného do 10 sekund se Vám stane instantní kouzlo(Pouze pro spelly s castem nižším jak 10 sekund).Dalším výborným spellem je Slow,díky kterému nepřítele zpomalíte o 60%,zpomalíte mu cast o 60% a střely o 60%.

Fire(Ohnivá magie)
FireFire velmi,ale ne nejvíce používaným Buildem pro Mage.Z Fire talentů můžete získat nejsilnější spell Pyroblast,kterým můžete udílet velmi vysoký Damage(cca 2-8k dmg),ale také proto se velice dlouho castí.Dalším silným kouzlem je plošné kouzlo Flamestrike,kterým můžete stejně jako Pyroblastem udílet vysoký Damage,ale ne tak vysoký jako u Pyra.Jako další silně kouzlo v tomto stromě je Firebolt a jako instant Vám mohu představit Fire Blast.Další užitečné spelly jsou Blast wave(Vlna,která dává damage a omračuje nepřítele),Critical Mass(spell,který Vám zvýší šanci na critical),Dragon's Breath(Objeví se před Vámi Dračí hlava chrlící oheň,udílející Damage a omračující) a spousty dalších.

Frost(Ledová magie)
FrostFrost talenty jsou asi nejpoužívanější a taky nejlepší talenty na PvP,protože s několika vylepšeními si dokážete udržet nepřítele od těla nebo ho třeba zpomalit.Mezi nejlepší spelly patří asi Frost nova(Zmražení),Frost Bolt(Nejsilnější Frost spell),Frost Armor(Spell,který Vám přidá Armor...),Cone of Cold(Spell,který zpomaluje nepřítele a udílí mu Damage),Ice Block(,,Kostka",Zamrznete a jste po 10 sec proti veškerému Damage Imunní),Ice Barrier(Štít absorbující Damage) a Ice lance(Instantní Frost Bolt s nižším Dmg).Když nepřítele zamrazíte pomocí Frost novy,udílíte mu poté Frost Spelly vyšší Damage než normálně.Jako další docela dobrý spell se dá počítat i Blizzard(Plošný spell,Channeling).Nejlepším spellem,který může Mág z tohoto stromu je Water Elemental,který vyvolá Elementála,který bojuje po boku už tak silného Mage.

 

Paladin(Paladin)

Holy(Svatý)
HolyV tomto talentovém stromě naleznete pestrou škálu Healů a jejich vylepšení. Jak už sem se zmínil, Paladin má většinou Healy přímé. Paladin není moc oblíbený Healer do Raidů a téměř vůbec ne do arén. V tomto stromě také naleznete vylepšení některých požehnání a Aur.

Protection(Obrana)
ProtectionTento strom připraví Paladina na tankování, tzv. na PVE. Paladin je považován za nejlepšího AoE tanka (tankování více mobů najednou). Vylepšení se vztahují hlavně na udržení Aggra. Rozdíl mezi Warriorem nebo Druidem je v tom, že Paladin potřebuje k tankování Manu a ne Rage.

Retribution(Pomsta)
RetributionTyto talenty se nejvíce hodí do PVP. Je docela lehké za tento strom hrát, když se naučíte dobře přepínat aury a poznáte kdy použít který Judgement. Tyto paladinové jsou většinou známí jejich nic neděláním a pobíháním v bublině :). Velmi oblíbený je také stun na 6 sekund Hammer of Justice.

 

Priest(Kněz)

Discipline(Ukázněnost)
Discipline
Tyto talenty se zaměřují na vylepšování buffů a Priestovy ochrany. V tomto stromě najdete spousta vylepšení pro Priestův hlavní buff na Staminu(Power Word:Fortitude) a na Priestův štít(Power Word:Shield), který absorbuje určitý Damage. Tento strom je zaměřen na co největší redukci zranění. Discipline Priest se hodí hlavně do arény.Dalšími zajímavými buffy jsou například Inner Fire(Zvyšuje Armor,ale můžete ho použít pouze na sebe:( ),Power Infusion,Mana Burn(Spaluje manu) nebo třeba Prayer of Spirit(přidává partě spirit).Takovou maličkou blbostičkou je spell Levitate,díky kterému můžete Levitovat.

Holy(Svatý)
HolyTalenty zdokonalující Heal. Tyto talenty jsou zaměřeny na Heal(Greater Heal...), Plošných Heal(Holy Nova...) a Hot Heal(Heal,který Vás po určitou dobu neustále léčí). Talenty Vám vylepší Crit u Healů,ale také pár útočných spellů(Smite,Holy Fire,Holy Nova...). Díky talentu Spirit of Redemption se z Vás po smrti stane anděl(Spirit),a Vy můžete Healovat. Tyto talnety se hodí do PVE,ale pokud jste šikovní,neztratíte se ani v PvP ;).Z těchto talentů je pro Presta nejdůležitější vylepšení Clear Casting.Tento spell funguje tak,že máte určitou šanci,že se vám nahodí a když se Vám nahodí,tak po dobu 15 sekund Healujete zadarmo.

Shadow(Temná magie)
ShadowTalenty Stínové/Temné magie jsou dobré hlavně do PVP. Zaměřují se na DoT tzv. Damage over Time(Kouzla, která vám ubírají hezky postupně životy :) ). Dále zde naleznete Chaneling kouzlo(Mind Flay), které zpomalí Vašeho nepřítele o 50%, což se občas hodí :). Patří sem taky schopnosti vzbudit u nepřítele strach(Fear). V těchto talentech také naleznete spelly jako třeba Shadow Word:Pain,Mind Blast nebo také Shadowfiend(Přivoláte si parťáka) .Tyto talenty se řídí heslem Čím více zraním, tím víc se vyléčím :).

 

Rogue(Podvodník)

Assasination(Vražda)
Assasination
Ability,které vylepšujete v tomto stromě jsou Velmi závislé na počtu Combo Pointů(Tečky u hlavičky nepřítele,které přidáváte Sinister Strikem,Backstabem...) a také závisí síla ability na počtu Combo Pointů.V tomto stromě si vylepšujete své Ukončovací pohyby(Ability,které spotřebovávají Combo Pointy a jejich síla je na nich závislá).Mezi ukončovací pohyby v tomto stromě vylepšované patří:Eviscerate(Uděluje Dmg),Kindey shot(Stunuje),Slice and Dice(Zvyšuje rychlost Dmg),Expose Armor(Snižuje nepřítelovi Armor),atd...

Combat(Boj)
Combat
Strom Combat je založen na přidávání Combat Pointů,zacházení se zbraněmi a to spíše Swordy.Můžete si tu například vylepšit ability jako Sinister Strike,Backstab(Pouze pokud máte na Mainhandu Dagger),Kick(Abilita,která skoro nedává Dmg,ale ruší cast) nebo třeba také Gouge(Stunne na okamžik nepřítele(Např. pro zrušení castu)).

Sublety(Lstivost)
Sublety
Strom Sublety zahrnuje ability,které se nejvíce používají ve Stealthu.Dále díky tomuto stromu můžete nepřítele pěkně překvapit a také mu pěkně zavařit svým Dmgem(Poškozením).
Proto je tento strom je nejčastěji volen do PvP,ale když dokážete dobře skombinovat talenty,tak jsou všechny stromy dobré do PvP.

 

Shaman(Šaman)

Elemental Combat(Elementální boj)
Elemental CombatElemental talenty jsou talenty, ve kterých naleznete spelly využívající přírodu (Fire, Earth...), které jsou na dálku. MEzi nejdůležitější spelly patří : Lightning Bolt, blesk udílející natural damage, Chain Lightning, řetězový blesk udílející natural dmg a přeskakující z nepřítele na nepřítele (max 3 nepřítele kdy při přeskoku spell ztrácí 30% své síly), a Earth Shock, který udělí nepřítely instantní damage a zruší nepříteli jeho casting.

Enhancement(Vylepšování)
EnhancementSpelly v těchto talentech jsou hlavně buffy a buffy vylepšující boj na blízko. Zajímavé spelly jsou třeba Ghost Wolf, spell morfující vás v ducha vlka, Water Walking, buff umožňující běhání po vodě, Water Breathing, buff umožňující na 10minut dýchat pod vodou, a Far Sight, který vám umožní nahlédnout do dálky. V těchto talentech se také nachází veliké množství totemů.

Restoration(Uzdravení)
RestorationJak už název napovídá, v těchto talentech půjde hlavně o Healování. Mezi heal spelly v těchto talentech patří Healing Wave, Lesser Healing Wave (Podobný jako Healing Wave, ale má menší cast a také menší účinnost) a Chain Heal (Heal, který přeskakuje po max 3 hráčích, kdy každého dalšího vyhealuje o 50% míň). V těchto talentech také naleznete Šamanovo ressování hráčů(Ancestral Spirit) i Šamanovo ressování sama sebe(Reincarnation). Naleznete zde také štíty, z čehož docelá důležitý je například Water Shield, který vám doplňuje manu. V těchto talentech jsou také 4 totemy: Mana Spring Totem, Healing Stream Totem, Cleansing Totem a Tremor Totem.

 

Warlock (Černokněžník)

Affliction(Trápení)
AfflictionAffliction neboli trápení budou logicky spelly, které na nepřítele hodí nějakou nákazu, tedy DoT (Damage over Time). Mezi tyto DoT spelly patří třeba Corruption, Curse of Agony atd. Z dalších spellů, které patří do Affliction bych mohl jmenovat Drain Mana (Kradení many), Drain Life (Kradení životů), Fear (Odehnání nepřítele), Life Tap (Změna životů na manu) atd.

Demonology(Démonologie)
DemonologyV Démonology, jak již název napovídá, půjde hlavně o démony (Felhunter, Imp, Succubus, Voidwalker, Felguard...). V démonology se ale také setkáme s jinými spelly než jen vyvolávajícími. Například spell Shadow Ward, díky kterému Warlock absorbuje určitý počet Shadow Damage, Ritual Summoning, Demon Armor atd. Dále jsou v Demonology také spelly, které něco vytváří, jako třeba Create Soulstone, Create Spellstone, Create Firestone atd. A jak již bylo řečeno, v Demonology jsou ještě spelly vyvolávající: Felsteed, Summon Imp, Summon Voidwalker, Summon Felhunter atd.

Destruction(Ničení)
DestructionV Destruction je hodně kouzel, která nejsou DoT a přesto jsou velice silná (Shadow Bolt, Soul Fire...). Destruction byl navrhnut, aby udílel velké zranění, ale i velký threat. Další velmi užitečné spelly tohoto stromu jsou Immolate (Způsobuje fire damage), Rain of Fire (AoE spell) atd.

 

Warrior(Bojovník)

Arms(Boj)
ArmsVe Wotlku se hodně změnilo, Arms Warrior přišel o mnoho a mnoho Warriorů proto upřednostňuje Fury a nebo Protect talenty. Jak určitě víte Arms Warrior má ve WotLKu novou abilitu tzv. „Bladestorm“, kterým sice dáte velké rány, ale dá se proti němu velmi lehko bránit. Tento Bladestorm je jen po dobu 6 sekund a má cooldown 1,5 minuty což je podle mně dost hodně. Proto by sem ve WotLKu upřednostnil jiný typ talentů.

Fury(Zběsilost)
FuryVe WotLKu mají Fury talenty mnoho výhod, které když se naučíte využívat tak budete „neporazitelní“. Začneme nejprve talentem „Blood Craze“ který Warriora kvalitně Healuje. Potom je tu samozřejmě „Enrage“, se kterým má hráč velký DMG a mnoho dalších výhod jako například: Improved Intercept, Dead wish, Flurry, Rampage, Heroic Fury a samozřejmě Titan´s Grip. U Fury Warriora vám určitě nebude chybět snížení Healu na hráče, který měl v TBC jen Arms War (Mortal strike) ale ve WotLKu ho má už i Fury, v talentu „Furious Attacks“, který snižuje Heal Effect na Target. Takže Fury Warrior je schopný i na PvE na DPS v raidech ale i na PvP.

Protection(Obrana)
ProtectionDoporučuji hlavně Warriorům do Arén (2v2, 3v3, 5v5) a na BGčka. Díky jeho stunům (Revenge, Concussion Blow a hlavně plošnému stunu Shockwave) se warrior stal lepší stunlocker než Rogue :-D. Díky talentu „Gag Order“, po kterém ability „Heroic Throw“ a „Shield bash“ dávají silence na 5 sekund, má Protect War šanci i na Castery a Healery. V Arénách se hodí hodně to, že toho strašně mnoho vydrží díky velkému Armoru a používaní „Spell Reflection“, který ve WotLKu neodráží jen následující spell ale všechny spelly po dobu 3 sekund, a „Charge“ v combatu a v jakékoli stance. Samozřejmě se skvěle hodí i jeho stuny a silence, které mají nízký cooldown. Ale Protect Warriora by sem na duely nepoužíval, protože má malý DMG.

 

created by: Mr|Jeety